ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Α’ ΕΥΒΟΙΑΣ

Επιβλητική νίκη του Ταμυνιακού επί του Ηρακλή Ψαχνών

Σε ένα εύκολο απόγευμα εξελίχθηκε η αναμέτρηση σήμερα για τον ταμυνιακό, και σε ένα “ χορταστικό “ απόγευμα για τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο, καθώς οι γηπεδούχοι επικράτησαν του Ηρακλή Ψαχνών με 6 – 2 παρότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 6′ με τον Στρατή.

Στο 23′ το 1-1 με κεφάλια του Μπραχα.

Στο 56′ 2-1 με γκολ του Καρατζά.

Από το 63′ λεπτό μέχρι το 90′ λεπτό τα λάθη των φιλοξενούμενων εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο οι γηπεδούχοι διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα με το ευρύ σκορ.( 6 – 2 ).

Στο 63′ 3-1 Πέναλτι που εκτέλεσε ο Παπιλας

Στο 66′ 4-1 με γκολ του Καρατζά.

Στο 83′ 5-1 γκολ από τον Γιώργο Πεππα.

Στο 86′ 6-1 με σουτ του Τρεπεκλη

Στο 89′ 6-2 ο Μπιτζος Στ. με κεφαλιά για λογαριασμό του Ηρακλή Ψαχνών