ΜΠΑΣΚΕΤ Α’ ΕΥΒΟΙΑΣΡΟΗ

Νίκησε η εμπειρία: Α.Ε Καρύστου – ΓΑΣ Βασιλικών 90 – 82

Σε ένα ματς που κυριάρχησαν οι επιθέσεις η ομάδα της Α.Ε Καρύστου νίκησε τον ΓΑΣ. Βασιλικών με σκορ 90 – 82.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ ( 20 – 19 ). Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκορ άνοιξε και στη λήξη βρήκε την ομάδα της Καρύστου να προηγείται ( 45 – 43 )

Στο 33 λεπτό ο ΓΑΣ Βασιλικού πλησίασε στο σκορ ( 70 – 65 ) αλλά παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν οι φιλοξενούμενοι να επιστρέψουν στον αγώνα δεν το κατάφεραν καθόσον η ομάδα της Καρύστου διατήρησε το προβάδισμα και έφτασε στο τελικό 90 – 82 παίρνοντας το ροζ φύλλο της αναμέτρησης.

Διαιτητές: Κατσέλη-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-19, 45-34, 67-56, 90-82.

Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Δημητρίου): Σφυρίδης 8 (2), Ντιφαντής 10, Κατσινόπουλος, Παρασκευόπουλος 10 (2), Καλούδης 24 (3), Καλύβας, Κατσόγιαννης 13 (1), Ροδολάκης, Κάππος, Φρουσκλιάς 25 (2), Γεωργίου.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γεωργίου-Αναστασίου): Τσαλκιτζής 10 (3), Κακαβάς 2, Μαλισιόβας 12, Πρίφτι 2, Αργυρίου 14 (4), Σκυριανός, Τσιώλης 13 (1), Γυφτονικολός, Νασάκης 18 (2), Κατσαγώνας 5 (1), Πρίφτι Α. 6 (2).